24.1.2021

Často kladené otázky

Je na pokojích WiFi?

Ano, na všech pokojích je dostupné internetové připojení bezdrátové (WiFi) i kabelové (UTP) včetně společných prostor a zahrady. V areálu je k dispozici více vysílačů, které mají různá označení – FONTANA2, FONTANA 3 apod. Pro všechny sítě je jednotné heslo, které naleznete na plastovém stojánku, který je umístěn v pokoji na stole. Připojujte se na síť s nejsilnějším signálem. Pro každou síť je třeba zadat heslo zvlášť. V případě problému s připojením neváhejte kontaktovat recepci pro pomoc.

Jak je možné u vás provést rezervaci?

Nejsnazší je to na našich webových stránkách. V záhlaví je formulář pro zadání data, který spustí rezervační systém. Rezervace u nás jsou možné také telefonicky, osobně či e-mailem.

Je ve vašem pensionu k dispozici restaurace?

Nikoliv, nabízíme pouze snídaně. V sousedním objektu nicméně sídlí Restaurace u Filipa, případně je v okolí množství dalších restaurací.

Do kdy mohu bezplatně zrušit svoji rezervaci?

Nejpozději do 18:00 hod. v den předcházející příjezdu, jinak vám bude účtována 1.noc rezervovaného pobytu. Stejné podmínky platí i při zkrácení pobytu, pokud není učiněna s recepcí individuální dohoda.
V případě, že je rezervace na více jak 3 pokojonoci, mohou být stanoveny odlišné storno podmínky.

Kdy se mohu přijet ubytovat a do kdy pokoj opustit?

Příjezd je možný od 13 hod., po dohodě s recepcí i před 13:00, a to bez přirážky, ale to jsme vám schopni sdělit až ráno v den příjezdu podle aktuální situace (podle odjezdu hostů a rychlosti úklidu). Pozdní příjezdy po 22 hod. je třeba předem hlásit.

Pokoj je třeba v den odjezdu opustit do 11 hod. Při prodlouženém obsazení účtujeme do 17.hodiny 25%, do 20.hodiny 50% ceny pokoje, ale to je možné až po dohodě s recepcí (podle příjezdů dalších hostů).

Jaký je příplatek za ubytování dalších osob na pokoji?

V našem pensionu je cena stanovena za pokoj bez ohledu na počet osob, a to včetně přistýlek. Za další osoby se tedy nic neplatí.

Proč mám hlásit přibližný čas příjezdu?

Na pensionu není k dispozici stálá služba recepce, i přes to, že v objektu bydlí majitelé (nejsou ale stále doma 🙂 ). Proto je potřeba se domluvit na čase příjezdu, aby byla pro vaše ubytování k dispozici recepční. V některých případech vás můžeme i požádat, abyste nám zavolali půl hodiny před vaším příjezdem.

Je možné u vás parkovat? 

Ano, informace o parkování naleznete na této stránce.

Nabízíte snídaně? 

Ano, informace o nabídce snídaní naleznete na této stránce.

Mají pokoje vlastní sociální zařízení?

Ano, všechny pokoje mají vlastní koupelnu/sprchu a samostatné WC (vyjma Zuzky, kde je WC součástí sprchy). Marie má dokonce sprchu a ještě samostatnou koupelnu s vířivou vanou. V koupelnách/sprchách je k dispozici infračervený zářič (v Anetě teplovzdušný) a některých pokojích (Aneta, Ester, Viola, Lucie, Sofie) i elektrické podlahové topení. Hosté mají k dispozici mýdlo v dávkovači u všech umyvadel, sprch a van. Každý host má k dispozici vlastní ručník a osušku. V koupelnách/sprchách jsou k dispozici vysoušeče vlasů a zrcadlové skřínky se sklenicemi a čističi uší :).

Je vstup do budovy nutný vždy s asistencí recepce?

Nikoliv, ubytovaný host spolu s klíči od recepce má klíče od vstupu do budovy. Při odjezdu klíče odevzdává na recepci nebo je vloží do boxu na klíče u vchodu do recepce. 

Akceptujete platební karty?

Ano, akceptujeme Mastercard, VISA, American Express, JCB, Diners Club, edc/Maestro. Platba je v hotovosti možná v Kč, EUR a USD.

Je možné se ubytovat i s kočkou či psem? 

Ano, poplatek za domácí zvíře je stanoven na 200 Kč za pobyt. Jsou povolena pouze zvířata s vlastním pelíškem pro spánek. Není dovoleno, aby spala na zemi či v posteli. Případné znečištění pokoje od zvířete bude účtováno dle míry znečištění. V případě, že zvíře bude na pokoji hlučné (štěkat apod.) a tedy rušit ostatní hosty, bude vykázáno z penzionu bez náhrady zaplacené částky za něj.

Je možné v pokojích kouřit?

Nikoliv, celý pension včetně pokojů je nekuřácký. Porušení zákazu je pokutováno částkou 500,- Kč. Ke kouření slouží zahrada včetně prostoru pod terasou, kde je k dispozici sezení.

Je možné využít zahradu pensionu? 

Ano, zde jsou k dispozici pravidla pro možnost využití.

Je možné u vás zakoupit poukázku (voucher) na ubytování jako dar pro jinou osobu?

Ano, zde jsou bližší informace o této možnosti.

Je možné si u vás dobít elektromobil?

Ano, na parkovišti je vyhrazené místo pro dobíjení elektromobilu. Cena za dobíjení je zahrnuta v ceně ubytování.

Je nějaký pokoj vhodný pro svatební noc? 

Ano, doporučujeme pokoje Lucie, Marie, Viola, Jitka či Ester. Záleží na preferenci novomanželů a pokoj si mohou předem vybrat.

Jak mohu změnit teplotu v místnosti?

Při příjezdu hosta jsou hosté dotázáni na požadovanou teplotu v místnosti a ta je centrálně nastavena přes počítač v systému elektronické regulace (vyjma Marie, kde je regulace provedena pomocí pokojového termostatu). Pro případnou změnu teploty je třeba kontaktovat recepci. 
Pro snížení teploty je neúčinné otevření oken, neboť systém topí tak dlouho, dokud nedosáhne nastavené teploty.

Jaké je vybavení pokojů?

Každá postel má své vlastní ložní prádlo (včetně matracového chrániče) a noční stolek s lampičkou. V každém pokoji je pracovní či jídelní stůl a velká šatní skříň. V pokojích jsou ploché televize (cca 100 cm úhlopříčky) s anténním a satelitním příjmem (v Zuzce pouze anténní) a dálkovým ovládáním. Některé televize mají dokonce i internetové připojení, takže je možné využít internetové televizní kanály či spustit webový prohlížeč. U vstupu do pokoje je k dispozici nika pro odložení venkovního oděvu, zrcadlo na celou postavu, botník s lžíci a kartáčem na boty (vyjma Zuzky, kde se do chodby nevejde). Všechny pokoje (vyjma Marty) mají vstupní předsíň a kuchyň nebo kuchyňský kout (vybavení je uvedeno níže)

Jaké je vybavení kuchyňských koutů?

V Anetě a Marii je přímo samostatná místnost kuchyně. V ostatních pokojích (vyjma Zuzky) jsou kuchyňské kouty, kde je k dispozici mikrovlnná trouba, indukční vařič (s digestoří), dřez na mytí nádobí, lednice, varná konvice, pánev, hrnce, nádobí, příbory, základní kuchyňské náčiní, sklenice, šálky, káva a čaj. V pokoji Zuzka je pouze základní vybavení – mikrovlnná trouba, lednice a varná konvice.

Jak velké a pohodlné jsou vaše přistýlky?

V pokojích jsou jako přistýlky k dispozici rozkládací pohovky značky Exarby od společnosti IKEA. Jsou 2 metry dlouhé a 120 cm (v Ester 140 cm) široké, takže se na nich vyspí i případně 2 děti. Vzhledem k tomu, že jsou pouze podélně dělené (nikoliv příčně) jsou vhodné i pro dlouhodobé pobyty.

Jak často probíhá průběžný úklid?

Průběžný úklid je prováděn po dohodě s ubytovaným hostem. Někteří hosté si nepřejí, aby pokojská vstupovala do jejich pokoje, někteří požadují průběžné výměny osušek a ručníků. Záleží na preferencích hosta. 

Je třeba pokoje větrat?

Doporučujeme cca 2x denně či dle potřeby provádět intenzivní vyvětrání místnosti, a to otevřením celých oken na max. 5 minut v zimním období a 10 minut na jaře a podzim.

Od jara do podzimu je zakázáno větrat na delší než uvedenou dobu, a to ani na tzv. ventilaci (okno je otevřeno jen odklopením ve vrchní části). Teplo z radiátorů nenávratně uniká do venkovního prostoru, protože kotel neustále topí do dosažení nastavené teploty, což je neekonomické a neekologické.

V pokojích Ester a Marie jsou umístěné měřice vlhkosti v místnosti. Pokud se zvýší nad 70% (okna se již často začnou zevnitř rosit), proveďte intenzivní větrání a nebo zapněte přístroj na odvlhčení místnosti. Do něj se kondenzuje voda, kterou je třeba po naplnění nádržky vylévat do odpadu.

Je možné si pokoje u vás předem prohlédnout?

Ano, po dohodě s recepcí je to možné. Neukazujeme jen pokoje, kde jsou ubytovaní hosté, ale pouze uklizené prázdné pokoje. 

Proč je potřeba registrovat všechny ubytované osoby?

Protože za každou osobu a noc odvádíme poplatek z pobytu Městu Svitavy a dle platných právních předpisů je třeba registrovat každou ubytovanou osobu do evidenční knihy hostů. Navíc máme povinnost hlásit hosty s cizí státní příslušností na Cizineckou policii a registrovat je v knize ubytovaných.